Individual Units

  • Our Individual Units options offer your students the flexibility to study at their own pace, with a wide range of courses available.
  • Help is always available for any students who need help.
  • Just $75 +gst per unit – includes all students learning and assessment material, marking, E certificate and support.
  • Looking for more than one unit – check out the Gateway Packages, units beautifully combined into meaningful learning journeys
  • Where it is indicated practical is required please do not order unless your student can be assessed in a work placement

 

List of Individual Units and Order form